Dzisiaj jest: 4 Październik 2023    |    Imieniny obchodz: Igor, Placyd, Apolinary

GALERIA

Konkurs na Małopolską Marzannę rozstrzygnięty

Marzanna. Mora, Śmietka to słowiańska bogini symbolizująca zimę.

     W dniu 21 marca uczniowie naszej szkoły jak co roku brali udział w imprezie plenerowej połączonej z rozstrzygnięciem wojewódzkiego konkursu na Małopolską Marzannę. Organizatorem imprezy było Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach–oddział-Skansen Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku. Honorowy  patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Małopolskiego –  Marek SowaNasi uczniowie zajęli I miejsca w swoich kategoriach:

w kategorii klas I – III SP-Jakub Lenard i Paweł Kucab 

w kategorii klas IV – VI SP -Weronika Michalec 

 

    Wszystkie zwycięskie Marzanny zostaną  zlicytowane  a dochód zostanie przekazany  fundacji Anny Dymnej wspierającej osoby niepełnosprawne.Gratulujemy naszym uczniom kolejnych sukcesów na szczeblu wojewódzkim i pragniemy podkreślić, że te osiągnięcia są możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów oraz opiekunowi plastycznemu pani Halinie Siemieniewskiej, propagującej tradycje i zwyczaje ludowe wsi pogórzańskiej.

Życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do galerii

Polecane strony

 

 

 

 

 

 

 

CERTYFIKATY